Aktualności

Sukces naszego ucznia w międzynarodowym konkursie
25.05.2022
sukces-naszego-ucznia-w-miedzynarodowym-konkursie

Sukces naszego ucznia w międzynarodowym konkursie

18 maja 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”, organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Na konkurs nadesłano blisko 300 prac z całego świata (m.in. Stanów Zjednoczonych, Szkocji, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Polski). Miło nam zakomunikować, że w gronie wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły, Dawid Ratajczak z klasy II a.

Konkurs poświęcony jest niezwykłej historii niedźwiedzia Wojtka, który wraz z polskim wojskiem przebył szlak bojowy armii gen. Andersa. W tym roku polegał na przygotowaniu kartki pocztowej lub komiksu, w polskiej wersji językowej, przedstawiającego epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, rozgrywający się na tle działań Wojska Polskiego na Wschodzie a następnie 2. Korpusu Polskiego w czasie II wojny światowej. Ponadto do kartki pocztowej należało dołączyć krótki opis historyczny. Nauczycielki języka angielskiego p. Miłosława Nowicka i p. Natalia Stepka, odpowiedzialne za koordynację konkursu na etapie szkolnym, po wstępnej selekcji postanowiły wysłać drogą elektroniczną prace ośmiorga uczniów z klas I-III i pięciorga z klas IV-VIII. Wybrano te najbardziej staranne, twórcze i zawierające poprawne pod względem merytorycznym i językowym opisy. Praca Dawida zachwyciła międzynarodowe jury i to właśnie jemu przypadło w udziale jedno z wyróżnień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, Dawidowi gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!ODWIEDŹ RÓWNIEŻ

motto

„Każda ścieżka, nawet najniepozorniejsza,
wyprowadza na szeroki świat.”
Antoni Fiedler do syna Arkadego
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES. OK, rozumiem